“Ej, sam kaj pa je sploh fora teh srečanj, pa filmov, pa tega? Zakaj sploh hodite tja? Kaj delate?” …so bila pogosta vprašanja, ki smo jih prejele_i iz strani sošolcev_k, sodelavcev_k, znancev_k, kolegov_ic in ostalih, ki so vedeli, da izvajamo projekt Kino dom Radeče 🎥🍿
Z mladostniki_cami smo si na prvih desetih srečanjih skupaj ogledali_e film, kateremu je najprej sledila diskusija na vnaprej zastavljen problem/temo, zadnjih 5 srečanj pa smo namenili_e socialnim aktivnostim.
Skozi diskusije in aktivnosti smo mladostnikom_cam približale temo (spolnih) stereotipov in jih seznanili_e z neenakostmi med spoloma v družbi. Teme so se naslanjale predvsem na prepoznavanje in izražanje čustev, tekmovalnost, hierarhijo in moč, prijateljske odnose, stereotipe na področju interesov, poklica/kariere in hobijev, partnerske in prijateljske odnose.